PokeUniverse
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum PBF pokemon
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando

Go down 
2 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeNie Lut 23, 2014 5:19 pm

Tak więc dzień powoli kładł się spać. Co prawda tu są ruiny jednakże nie spodziewałem się wzbierającej wody... No cóż. Trudno. Zauważyłem natomiast coś bardzo ciekawego: otóż im brnąłem błębiej, tym bardziej widzialna była łuna światła odbijającego się w wodzie, a mającego swoje żródło wyżej. Ciekawe co to. Oczywiście teraz jak to na Nandosława przypadło ciekawość śiata pchnęła mnie dalej, a tym samym poszedłem na wyższe piętro tego budynku w celu oszacowania czym jest to tajemnicze światło.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeNie Lut 23, 2014 5:28 pm

Wszedłszy na piętro zauważyłeś pokemona, którego nie mogłeś rozpoznać, bo był upaćkany w oleju, a na dodatek się palił. Latał po całym pokoju niczym ognik! Obserwatorium rozświetliła flara światła, a zarazem łuna, która wyglądała niczym struga światła w Latarniach Morskich Sinnoh. Byłeś lekko zdezorientowany, ale przecież nie zostawiłbyś pokemona w potrzebie.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeNie Lut 23, 2014 5:43 pm

Na ten widok zaćmiło mnie lekkie zaskoczenie. Jakiś stworek sobie hasa, jest brudny i się pali, a na dodatek nie wiadomo co to za gatunek. Dlatego też pomyślałem, aby go zeskanować swoim Pokedexem i dowiedzieć się co to za pokemon. Dlatego też wyjąłem ze swojej torby brzęczące, dosyć duże, a jednakże przenośne urządzeni, którego laserem nakierowałem na pokemona i czekałem na gotowy skan. Gdy ten się pojawi postanawiam wykorzystać cząstkę swojego płaszcza i zaproponować wyczyszczenie tego stworka. ^^
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeNie Lut 23, 2014 6:27 pm

Cytat :
Gatunek: Larvesta
Płeć:Samiec

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Larvesta
Typ: Robak/Ogień
Poziom: 12
Charakter:??? (Aby poznać charakter pokemona musisz go złapać)
Ataki:
~Żar(Ember)
~Strzał Siecią(String Shot)
~Pobór Życia(Leech Life)
Ability:Nieodkryta


Poznawszy dane pokemona wytarłeś go z benzyny... oj niemądrze, niemądrze. Przecież pokemon się palił! Więc mogło to zaboleć, ale wytarłeś go parząc sobie łapki. Pokemon wykazał wdzięczność i usiadł ci na głowie.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeNie Lut 23, 2014 7:22 pm

Argh... Zacisnąłem zęby. Bolało czy nie, to nieważne - dla mnie najważniejsze jest dobro pokemona, a ten najwyraźniej jest radośniejszy, to fajnie. Palący się pokemon to Larvesta! Niezywkłe połączenie typów ogień-robak daję duże pole do popisu temu pokemonowi. Hmm... Zaczynam rozmyślać. Po chwili z kieszeni wyjmuję czerwono-białą kulkę i mówię pokemonowi: - Hej mały. Chciałbyś do mnie dołączyć? Byłbyś dla mnie latarnią w ciemnościach, więc będziesz bardzo przydatny. Co ty na to? - zapropoowałem w jednej chwili z uśmiechem na ustach.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 25, 2014 4:41 pm

Za 2 stronę uzyskałeś 17 punktów JF.
=============================================================
Mimo, że stworek był wdzięczny, wyglądał na chętnego do walki, aby sprawdzić twoje zdolności.

Twoja na zawsze Snivy sama wyskoczyła z balla i uśmiechając się wskazała, że chce walczyć. Ubiegała się o twoją uwagę, jako twój pokemon numer jeden. Twój przeciwnik jest naprawdę szybki, co wiesz po tym jak zapierniczał po całej sali upaćkany benzyną. Swoją drogą ciekawe skąd ten pokemon wziął się w takim miejscu i to zalany olejem.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 25, 2014 4:47 pm

- O... Jesteś waleczny i zadziorny - odparłem do dzikiego Larvesty z uśmiechem po czym przemówiłem do mojego małego pokemona: - Dobrze Snivy, czas pokazać temu robaczkowi, że jest nas wart. Rozpocznij od użycia Leer, obniżając jego statystyki, po czym wykonaj w jego stronę atak Twisterem (*0*) pokazując jednocześnie swoją siłę, dobrze? Tak więc do dzieła - poleciłem mojej trawiastej Snivy. Przypatrywałem się starciu małych pokemonów i nieco się odsunąłem od miejsca ich starcia. Teraz w głowie ukazywała mi się jasna taktyka i strategia walki - pokonać Larvestę i złapać go. Oby tak było.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeWto Lut 25, 2014 7:46 pm

Larvesta użyła Strzału siecią, czym powstrzymała Snivy od ruszania się, po czym trafiła ją mocnym Pochłanianiem Energii, dopiekliwszy to Żarem. Mała serpentyda zaatakowała wtedy tak mocno Twisterem, że wyrzuciła pokemona w górę i mocno go obiła o sufit, po czym upadł na ziemię. Twój pokemon jest poczwórnie słabszy od Larvesty, co może być utrudnieniem, ale twój Egg Move powoduje mocne obrażenia, które mogą ci pozwolić na zwycięstwo.

Snivy 45%

Larvesta 60%
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Lut 26, 2014 4:20 pm




- Dobrze, czas kontynuować: teraz Snivy unikaj jego ruchów Akcją i przeskocz nad nim, by w następniej chwili być za nim -
poleciłem swojej starterce. Jeżeli Snivy znalazła by się w jednej za takim pokemonem jak Larvesta to troszkę ciężko będzie się odwrócić robaczkowi by spowodować krzywdę trawiastemu pokemonkowi. Teraz trzeba było szybko zareagować tak więc nie szczędziłem ani chwili i szybko nakazałem podopiecznej: - Teraz póki jest odwrócony do ciebie użyj Przeszycia, po czym znokautuj go Twisterem - wydałem polecenie, aby potem czekać na tego rezultat. Znów mój wzrok skupiał się oczywiście na naszej potyczce. Ta była emocjonująca i zaskakiwała swoją dynamiką po przez wykonywane przez pokemony ruchy ^^.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSob Mar 01, 2014 11:43 am

Przeszycie jako tako  nie działało gdyż nie było kontaktu wzrokowego, natomiast Twister po raz kolejny poturbował robaczka. Który zapłakany opadł z wycieńczenia. Walka była wygrana.

EXP:
+0,5 Snivy

~Aktualny poziom Snivy to 13,5~

Larvesta zapłakany leżał na ziemi. Snivy bardzo go poturbowała tym Twisterem.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSob Mar 01, 2014 1:11 pm

- Pięknie Snivy! Brawo! - pochwaliłem ją z najszczerszym uczuciem w sercu. Pokazaliśmy małemu robaczkowi, że jesteśmy go warci. Postanowiłem wyjąć zza pasa pustego PokeBalla. Wygrałem walkę, więc złapanie Larvesty było tylko formalnością. Rzuciłem PokeBalla w stronę malutkiego pokemona. ten otworzył się i wchłonął pokemona. Ale czy go złapałem? - jeszcze nie wiadomo. Mam jednak nadzieję, że się uda. Razem ze Snivy wyczekiwaliśmy teraz tej chwili.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeNie Mar 02, 2014 6:06 pm

Pokemon mimo wątpliwości został złapany. Jego charakter wyśpiewał ci Pokedex:

~Pokemon ten jest niesamowicie odważny, ale i wrażliwy. Poobijany przez swojego trenera jest trochę bojaźliwy wobec niego. Jednak podczas walki robaczek daje z siebie wszystko. Mimo swojej bojaźni potrafi przezwyciężyć lęki i szybko zmienić je w dodatkową siłę odwagi. Jest naprawdę uczynny i lojalny, mimo to że został tak brutalnie potraktowany przez trenera.~

No cóż pokemon złapany, ale co dalej?
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimePią Mar 07, 2014 5:25 pm

Hmm... a więc go złapałem - mojego pierwszego pokemona, pomyślałem. A ze Snivy byłem dumny, pokonała pokemona z czterokrotną przewagą typów - to nam dobrze wróży. Teraz najpierw podziękowałem mojemu stworkowi, po czym schowałem go do PokeBalla i schowałem za pas, tak samo jak Larvestę.
Teraz już nie miałem nic do roboty w tym miejscu. Tak więc z nowym towarzyszem podróży opuściłem Obserwatorium, by teraz wyruszyć dalej, do Wioski Smoków. Spacerkiem zmierzałem do celu.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSob Mar 15, 2014 11:24 pm

Ruszyłeś w kierunku Wioski Smoków po drodze czekała cię nie lada zagadka. Drogę zablokowała ci tajemnicza postać w fioletowym kaftanie. Położyła ci ręce na ramionach i rzekła:
-Jeśli chcesz przejść musisz odpowiedzieć poprawnie na 3 pytania! Jeśli choć raz zawiedziesz, to zamienię cię w Caterpie!-powiedziała i złowrogo spojrzała na ciebie.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimePon Mar 17, 2014 5:04 pm

- Eee... Okey... - odpowiedziałem zamurowany w stronę tej persony. Zdziwiło mnie nieco jej zachowanie: wyskakuje z za krzaków i szantażuje od razu. A wystarczy trochę serca dla drugiej osoby, nie tak gwałtownie. Meh... Czekam na te pytania, może nie będą jakoś trudne - mam przynajmniej w głębi serca taką ukrytą nadzieję. W końcu aby przejść muszę spełnić te warunki, a nie chce kłopotów na sam początek podróży...
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 1:27 pm

-Oto Pierwsze pytanie: Salamance może unieść do 6 Hoothoot'ów. Ile nóg mają Hoothoot'y, które znajdują się na 12 Salamance'ach?-spytała złowrogo postać.

Zagadka nie wydawał się być trudna, jednak musiał być jakiś haczyk.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 1:45 pm

- Hmm... No nie wiem... 144? - odpowiedziałem z dosyć napierającą zewsząd nie pewnością. Nie chcę być Caterpie'em! Wole Scatterbugi! >-<


Ostatnio zmieniony przez Nando dnia Sro Mar 19, 2014 1:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 1:47 pm

-Poprawnie! A teraz pytanie nr. 2: Gdy pewien Ram i pewien Rom spotkali pewnego Rem'a, narodziły się trzy legendy: Reshi, Zek i Kyu. O jakich trzech legendach mowa?
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 1:51 pm

- Reshiram, Zekrom i Kyurem - trzy święte smoki Unovy - odpowiedziałem już teraz z większą pewnością. Wiedziałem, że to będzie poprawna odpowiedź... Jednak nadal mnie martwi kim jest ta postać.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 1:54 pm

-Świetnie... A teraz ostatnie pytanie.. Co się stanie, gdy skrzyżujesz Mothim'a oraz samicę Beautifly? Jaki pokemon się narodzi?

Pytanie było trudne... Ale to twoja przepustka do wioski smoków.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 2:09 pm

- Według mnie narodzi się mały... Wurmple - odpowiedziałem, czekając na zatwierdzenie mojej odpowiedzi...
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 2:56 pm

-Jesteś bardzo mądrym chłopcem. W takim razie możesz przejść. Spotkamy się niedługo.-powiedziała tajemnicza osoba i zniknęła pozostawiając po sobie fioletowy pył.
Przed tobą rozciągała się wioska smoków. Było tu dużo ludzi i smoków, którzy współgrali ze sobą. Było tutaj cudownie.
Powrót do góry Go down
Nando

Nando


Liczba postów : 49
Join date : 18/02/2014
Age : 24

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeSro Mar 19, 2014 3:06 pm

Okey... Zdziwiony nieco dziwnym pojawieniem się jak i zniknięciem tej postaci szedłem w stronę nowo "odkrytej" Wioski Smoków, któa zachwycała moje oczy jeszcze bardziej niż się spodziewałem. Co prawda nigdy tutaj nie byłem, ale słyszałem wiele opowieście o tym miejscu. To podobno kolebka unovskich smoków, hmm... Ciekawe. Czas troszkę pozwiedzać to miejsce - pomyślałem i ruszyłem przed siebie oglądając dokładnie każdy budynek i każde miejsce w tej lokacji, które przykuwało moją uwagę obserwatora. Kto wie? A nóż coś mnie tutaj spotka? Tak więc zmierzam spokojnym krokiem ku czemuś jeszcze nieznanemu.
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitimeCzw Mar 27, 2014 7:12 am

Zmierzałeś przez prerie Wioski Smoków. Stanąłeś przed ogromnym ornamentem, znajdującym się na środku polany. Był to królewski smok Haxorus w towarzystwie Dragonite'a, Hydreigon'a i Salamance'a.
Czwórka pokemonów smoków bardzo ci się spodobała, w końcu to nie były byle jakie pokemony. Po chwili napawania się widokiem. Zauważyłeś już pierwsze domy wioski smoków. Były to zwyczajne domki, które zdobiły gdzieniegdzie ornamenty. W oddali widziałeś dwa inne od reszty domy. Jeden z nich na zachód w stronę prerii, a drugi w środku wioski. Musiały to być miejsca zamieszkania jakichś ważnych person.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando   ,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando - Page 2 I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
,,Bard, który zapragnął przygody"- czyli gra Nando
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Box Nando
» KP Nando
» ~Nando vs Shiro
» Snivy do boju! ~ Nando Vs Shiro

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeUniverse :: Przygody :: Gry Trenerskie :: MG Explique-
Skocz do: