PokeUniverse
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum PBF pokemon
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 X i Y na konsolach i telewizorach

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Kaimi
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Kaimi


Liczba postów : 304
Join date : 23/11/2013
Age : 29

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimePon Lis 25, 2013 9:04 pm

Pokemon X i Y już w sprzedaży,a nawet na ekranach,tłumacze pracują pełną parą,a jeśli szukacie Polskiej wersji...nie znajdziecie,chyba,że lubicie czytać,dociekliwi na pewno znaleźli już tych kilka odcinków z polskojęzycznymi napisami i są ciekawi co dalej.
Co nasz czeka w nowej (szóstej) serii...nic nowego,dwa nowe legendarne pokemony i wiele zwykłych,trójka towarzyszy w tym rodzeństwo ze sporą różnicą wieku (czyżby powtórka Maxa i May) i trzy zupełne nowości:

1.Ash nie może walczyć w pierwszej napotkanej sali ponieważ ma za mało odznak
2.Mega ewolucja - kolejny etap ewolucji...niestety po zakończonej walce pokemon wraca do wcześniejszej formy
3.Nowy typ pokemona...uwaga <werble>...WRÓŻKA,tak dobrze czytacie,twórcy kultowych pokemonów stworzyli typ wróżki do którego zaliczamy między innymi Clefairy,Jiglypuffa,Togepi czy też nową ewolucję Eevee zwaną Sylveonem.Sporym plusem jest to,że ma przewagę nad typem smoczym.

Zobaczymy co przyniesie nam najnowsza seria pokemonów,póki co...czekamy Wink
Powrót do góry Go down
Kanrisha
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Kanrisha


Liczba postów : 565
Join date : 09/11/2013

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimePią Lis 29, 2013 2:28 pm

Więc odniosę się do tego najłagodniej jak potrafię. Albo napiszę recenzję ^^

Pokemon X/Y jest szóstą serią. Czy naprawdę była potrzebna ta szósta seria? Moim zdaniem już po czwartej powinny się skończyć. Piąta seria była nawet nawet, ale to już nie ten klimat. Niestety era Asha się kończy. Widzowie(mówię o anime) chcieliby czegoś nowego, a nie wciąż to samo. Co z tego, że są nowe pokemony, skoro i tak fabuła jest taka sama? R nadal chcą zajumać pikacza(mówię na razie o 5, bo 6 nie oglądałam, poczekam aż będzie na Disneyu), Ash rozwalający innych trenerów i wroga, który niby jest inny, ale zawsze jest arogancki itepe, cały czas trójka towarzyszy, a co najgorsze Ash się prawie nic nie zmienia. Cały czas jest naiwnym dzieciakiem. Najbardziej rozwalają mnie teksty typu(zmyślone, ale często się powtarza tylko że w innych formach)
Pokemon: Hajdregon, hajdregon, haj haj hajdregon!(czy jakoś tak)
Ash: Ciekawe jaki to pokemon, zeskanuję go
Pokedex: To hajdregon!
Ash: Niesamowite!

Poza tym daliby Ashowi jakiegoś stałego przyjaciela, który by z nim podróżował po 7,8,9 i 10 regionie(bo podejrzewam że twórcy pokemonów łatwo nie zrezygnują z takiej kopalni złota).
Co do Gymów: W gymach jest prawie to samo przez cały czas. Niby jest 17 czy 18 typów, co nie zmienia faktu, że liderzy zwykle mają baardzo podobne typy jak ich poprzednicy w innych seriach(np. Erika miała grass, ktośtam ma Bug, a i tak połowa myślała że to Grass)

Megi: Fajny dodatek, owszem, ale wg mnie to już przekombinowują. Nie mogą wymyślić czegoś nowego to dają takie coś. Aczkolwiek Mega Charizard X jest mój i jeśli będę grała w X/Y to na pewno w wersję X ^^

Fairy: Powiem tak: W********Ć! Myślałam, że nowy typ to będzie coś ekstra, na przykład Sound czy coś, a tu dali takie g*wno.

Sylveon: Jak wyżej. Wg mnie nawet jeśli dają Sylveona to powinni mu dać coś do pary, tak jak Umbreon i Espeon(Dark i Psychic), Glaceon i Leafeon(Ice i Grass), więc logicznym by było, by dać Eevee jeszcze jakąś smoczą ewolucję.

Uf, uzewnętrzniłam się. Koniec.
Powrót do góry Go down
Zormar

Zormar


Liczba postów : 16
Join date : 24/12/2013
Age : 27

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimeSro Gru 25, 2013 12:06 pm

Zgadzam się z przedmówcą w stu procentach. Mnie też już znudziły te nowe serie, ale bardzo bym sobie obejrzał całą serię z Hoeen(czy jakoś tak to się pisało), bo to moja ulubiona, acz tylko częściowo spolszczona.

Najdziwniejszą rzeczą jest to, iż nasza elektryczna mysz mimo tego, iż trenuje od baaaaaaaaaaaaaardzo dawna, co w nowej serii zawsze jest słaby jak każdy pok, trochę to dziwne nieprawdaż?
Powrót do góry Go down
Kanrisha
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Kanrisha


Liczba postów : 565
Join date : 09/11/2013

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimeCzw Gru 26, 2013 3:04 pm

Taa. I w większości przypadków pierwszy lepszy lider mimo słabych poków rozwala Asha, który ma ze sobą pokemony ze starego regionu -.-" co one mają po 9876 lvl? Wink
Powrót do góry Go down
Celinka
Hodowca
Hodowca
Celinka


Liczba postów : 56
Join date : 15/12/2013
Age : 27
Skąd : Wlkp :D

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimeCzw Gru 26, 2013 5:09 pm

Hej! Wie ktoś, czy można skądś w sieci wziąć Pokemon X lub Y? Chętnie bym sobie spróbowała! Można SIADAĆ NA ŁAWKACH!
Powrót do góry Go down
Kaimi
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Kaimi


Liczba postów : 304
Join date : 23/11/2013
Age : 29

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimeCzw Gru 26, 2013 6:53 pm

No i tu jest problem,podczas gdy w serie do Blac/White można było można sobie pograć na emulatorach,tak tu nie da rady.Powód? nie ma emulatora do 3DDS (czy jak to się tam nazywa)
Powrót do góry Go down
Kanrisha
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Kanrisha


Liczba postów : 565
Join date : 09/11/2013

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimePon Gru 30, 2013 2:57 pm

Nie ma i prawdopodobnie nie będzie, chyba że ktoś się uprze. Chociaż n ie wiem, jak to mogłoby wyglądać Very Happy
Powrót do góry Go down
Celinka
Hodowca
Hodowca
Celinka


Liczba postów : 56
Join date : 15/12/2013
Age : 27
Skąd : Wlkp :D

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimePon Gru 30, 2013 7:00 pm

W zasadzie to jakoś szczególnie aż tak mi nie zależy. Po tym, co było w White&Black...
Powrót do góry Go down
Kaimi
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Kaimi


Liczba postów : 304
Join date : 23/11/2013
Age : 29

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimePon Gru 30, 2013 7:31 pm

Myslę,że Black/White nie było AŻ takie złe jednak było...łatwe,grę można było przejść w dwa dni (jeśli ktoś maniaczył xD),fabuła była przewidywalna,a trasa prowadziła prościutko uliczkami chyba,że chwieliśmy zwiedzić las lub ruiny (co nie było wymagana),w sumie nawet na elitarnej czwórce się zawiodłem,pokonałem ich trzema pokemonami xD
Powrót do góry Go down
Celinka
Hodowca
Hodowca
Celinka


Liczba postów : 56
Join date : 15/12/2013
Age : 27
Skąd : Wlkp :D

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimePon Gru 30, 2013 8:18 pm

Ja szczerze się przyznam, nie przeszłam nawet przez pierwszy etap. Na ogół jestem cierpliwa, ale akcja działa się dla mnie zbyt wolno. Wypowiedzi nie dało się przyspieszyć, fabuła jest nudna (mimo mojej dobrej znajomości angielskiego), walki są za długie... Generalnie moja gra w pokemony skończyła się na Platinum, która była dobra, mimo tego, że w pewnym momencie za każdym razem mi się zacinała na amen i nie dało się grać dalej D:
Powrót do góry Go down
Explique
Mistrz Gry
Mistrz Gry



Liczba postów : 235
Join date : 05/12/2013

X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitimeWto Lut 04, 2014 11:34 am

Cóż moja pozycja jest taka, że pokemony są coraz fajniejsze. Fajnym motywem byłoby ukazanie regionu, w którym Ash wygra jakąś ligę, a następny sezon zrobić jako dorosłego Asha i np. kolejnego bohatera. Oczywiście paradoksem jest to, że Ash się nie starzeje i dlatego wreszcie dorosły Ash byłby niesamowitym zaś widokiem. Jeśli chodzi o Fairy to dobry pomysł, chociaż wcześniej wspomniany typ Sound byłby bardziej przydatny. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





X i Y na konsolach i telewizorach Empty
PisanieTemat: Re: X i Y na konsolach i telewizorach   X i Y na konsolach i telewizorach I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
X i Y na konsolach i telewizorach
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeUniverse :: Luźne rzeczy :: Nowinki ze świata pokemon-
Skocz do: