PokeUniverse
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum PBF pokemon
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Neytiri
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Neytiri


Liczba postów : 662
Join date : 12/11/2013
Age : 29
Skąd : Nikąd:)

Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca Empty
PisanieTemat: Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca   Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca I_icon_minitimeSro Gru 04, 2013 2:15 pm

Postaram się tu codziennie bądź co jakiś czas dawać jakieś porady i instrukcje do programu zwanego Gimpem. Jak coś to proszę na priv pisać pytania a ja w tym temacie będę na takowe odpowiadała. Proszę pytać o jakies konkrety a nie "Jak zrobić avatar?". Konkrety. Np jak zrobić rozmycie Gaussa itd.
Powrót do góry Go down
Neytiri
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Neytiri


Liczba postów : 662
Join date : 12/11/2013
Age : 29
Skąd : Nikąd:)

Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca Empty
PisanieTemat: Re: Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca   Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca I_icon_minitimeSro Gru 04, 2013 2:36 pm

Porada nr #001

Jak wiadomo w Gimpie nie obejdzie sie bez Brush'y (pędzli). Tak więc oto pierwsza instrukcja co z tym fantem zrobić.

    Proszę o skupienie i koncentrację czytając te instrukcje.

    Skąd najlepiej jest brać brushe i jak je ściągnąć?

    Cała masa pędzli jest na deviantArt.com . Jak je stamtąd pobrać?
    1. Możemy bezpośrednio z deviantArt’u, klikając w tej tabelce po lewej tak: Resources & Stock Images –> Application Resources –> Photoshop Brushes (jeśli chcecie brushe do Gimpa, to zamiast Photoshop Brushes możecie kliknąć GIMP Brushes, ale do Photoshopa jest więcej, a także działają w Gimpie). Możemy też po prostu wpisać w Google ‚brushe do Photoshopa deviantart’ lub ‚brushe do Gimpa deviantart’ czy coś w tym stylu
    2. Tam gdzie jest wyszukiwarka (u góry, obok napis Search) wpisujemy to, co nas interesuje, np. flowers (kwiaty).
    3. Pojawią nam się różne ikonki i klikamy na tą, która nam się spodoba.
    4. Następnie po prawej stronie szukamy ‚Download File’ i klikamy. Pojawi nam się okienko pobierania, akceptujemy oczywiście (może być także, żeby zapisać albo otworzyć- klikamy, by zapisać. Może być też wtedy pytanie gdzie zapisać, zapiszcie na razie byle gdzie, np. na pulpicie, potem się przeniesie. Jeżeli nie było takiego napisu, zapisze się w folderze docelowym, np. ‚Pobrane’ [każdy może mieć inaczej] ).

    Mamy już ściągnięte Ale co robić dalej?

    Co zrobić, by brushe działały w naszym programie [Photoshop lub Gimp]? Musimy wkleić je do folderu, gdzie są pozostałe pędzle z programu. Gimp (ja mam 2.0) Jeżeli po ściągnięciu to, co nam się ściągnęło będzie w formie spakowanej ksiazki itd to znaczy, że pliki są zapakowane i musimy je wypakować. W tym celu:
    1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na tą ikonkę, a następnie klikamy na ‚Wypakuj pliki…’.
    2. Teraz pojawi nam się taka tabelka (Ścieżka i opcje wypakowywanie). Skup się! Po prawej będą różne foldery itp. Masz klikać tak: Mój komputer –> Dysk lokalny (C:) –> Program Files –> Gimp –> Share –> Gimp –> Wersja, np. 2.0 –> Brushes

    Uwaga! Jeśli zapisywałeś Gimpa na innym dysku niż (C:) to nie klikasz na C, tylko ten na którym zapisywałeś i szukasz Gimp.

    Jeżeli po ściągnięciu to, co nam się ściągnęło nie będzie w formie tamtej ikonki, musimy skopiować ten nasz ściągnięty plik do folderu, gdzie są brushe z Gimpa, czyli robimy tak:
    1. Kopiujemy nasz ściągnięty plik.
    2. Wchodzimy w: Mój komputer–> Dysk lokalny (C:) –> Program Files –> Gimp –> Share–> Gimp –> Wersja, np. 2.0 –> Brushes a następnie wklejamy to, co skopiowaliśmy.
    3. No i już xdd

    Teraz już są gotowe do użycia Jak ich użyć?
    1. W Narzędziówce klikamy na Pędzel, a następnie na białym tle będzie jeden z pędzli – klikasz na niego. Pojawią Ci się wszystkie pędzle, jakie do tej pory wgrałeś. Klikasz na ten, który chcesz no i masz.
Powrót do góry Go down
Kaimi
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Kaimi


Liczba postów : 304
Join date : 23/11/2013
Age : 29

Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca Empty
PisanieTemat: Re: Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca   Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca I_icon_minitimeSro Gru 04, 2013 3:18 pm

W takim razie zdam jedno z chyba najczęstszych pytań (na które do tej pory nie mogę znaleźć odpowiedzi xD ),które jednak jest przydatne przy tworzeniu forów czy ogólnie grafiki otóż:
Jak usunąć tło z grafiki (aby po wklejeniu gdzieś nie było go widać)
Powrót do góry Go down
Neytiri
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Neytiri


Liczba postów : 662
Join date : 12/11/2013
Age : 29
Skąd : Nikąd:)

Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca Empty
PisanieTemat: Re: Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca   Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca I_icon_minitimeSro Gru 04, 2013 3:34 pm

Nie wiem jak usunąć ale wiem jak zapisać by tła nie było:) a mianowicie zapisujesz w formacie .png Smile banał:3 ale jak powiesz że nie woesz gdzie to znaleźć tj rozszerzenia formatów to sobie w skron strzele xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca Empty
PisanieTemat: Re: Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca   Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Co i jak? Czyli poradnik młodego Gimpowca
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Poradnik młodego agenta czyli...-Gra Neytiri
» ,,Kryształowa Przygoda"-czyli gra Charlie
» ,,Capo Crimine"-czyli gra Allexa
» Ahoj, kapitanie, czyli gra Blackbearda
» Tynamo na prezydenta, czyli idziemy ewoluować.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeUniverse :: Archiwum :: Pozostałe-
Skocz do: